Уелс срещу Австралия резултат по ръгби: Дан Биггар рита късен победител

Ръгби Съюз

Вашият Хороскоп За Утре

Играчите на Уелс празнуват победата си над Австралия по време на есенния международен мач на стадион „Княжество“(Изображение: PA)

Резервният защитник Дан Биггар изпълни късна дузпа, тъй като Уелс претендира за първи успех над немезис Австралия в 14 мача.

При грешка с 9-6 победа на стадион „Милениум“ в събота, домакините победиха противниците си за първи път от десетилетие, за да повишат увереността им преди Световното първенство по ръгби през следващата година.

Заключването на Австралия Нед Ханиган беше наказано за това, че не се оттегли, след като направи такт, а Биггар ритна Уелс до това, което ще бъде известна победа.

Това беше силно оспорван мач, в който и двете страни допуснаха многобройни непринудени грешки и показаха липса на аванс в атаката.

Лий Халфпени на Уелс, обикновено толкова смъртоносен от тениса, изпълни две дузпи, но също така пропусна две много ударни тройки - втората директно пред постовете в нервна нощ в Кардиф.

Това в никакъв случай не беше класика, но за треньора на Уелс Уорън Гатланд това е потенциално ключов момент в изграждането му до световната витрина в Япония през следващата година, когато страните ще се срещнат отново в първия кръг.

Шампионски дисплей от Уелс

Sefa Naivalu от Австралия се справя с Ross Moriarty и Hadleigh Parkes(Изображение: Гети изображения)

19:18 19:16

Пълен работен ден: Уелс 9-6 Австралия

Е, какво облекчение за Уелс. Десетилетие без да победи австралийците. Днес имахте чувството, че може да успеят да преобърнат този рекорд и го направиха.

Късното наказателно преобразуване на Дан Биггар се оказа разликата в силно оспорвана афера.

Резултатите бяха равни на три за по -голямата част от мача и изглеждаше така, сякаш Уелс може да бъде оставен да изпълни две пропуснати дузпи от Leigh Halfpenny през първото полувреме.

Halfpenny върна Уелс отпред, но малко след като Мат То-омуа изтегли Австралия на ниво, преди пълният защитник на Уелс да бъде заменен от Biggar.

И 29-годишният играч показа стоманени нерви, когато разби дузпата си право между стълбовете на Австралия, за да запечата значителна победа.

19:11

Наказание за Уелс! И всичко свърши! 10 години без победа срещу Австралия - 13 мача. Но най -накрая получават победата, която са търсили.

19:10

Страхотен ход на лице от посетителите. Те продължават да натискат напред в търсенето на изравнител

19:10

Сега сме в извънреден труд. Австралия има топката и това е последният шанс за тях сега. Genia ще се храни в скрам

19:10

Лиъм Уилямс от Уелс в действие с австралийския датчанин Хейлет-Пети(Изображение: REUTERS)

19:09

Австралия отчаяно се опитва да пробие напред, но Уелс се преобръща благодарение на Джош Адамс. Австралия обаче сега е предимството и това е върнато за схватката.

19:08

НАКАЗАНИЕ! Биггар оценява

Биггар го разбива направо по средата между двата стълба. Уелс отпред с оставащи минути. Могат ли да издържат?

Дан Биггар от Уелс рита победителя срещу Австралия(Изображение: PA)

месечна цена на куче uk
19:06

Сега Уелс има дузпа в другия край. Halfpenny излезе. Биггар вече можеше да грабне победителя, след като влезе като подводник.

19:04

НАКАЗАНИЕ! То-омуа отбелязва резултати за Австралия

Мат Тоомуа сега ще рита за гол от далечен път - и отбелязва! Австралия се върна на ниво!

Мат Тоомуа от Австралия изпълнява дузпа по време на международния приятелски мач между Уелс и Австралия(Изображение: Гети изображения)

19:03

Анскомб също е с коляно до главата в аванса до наказанието за Австралия. Halfpenny вече излиза от терена и ще бъде заменен от Dan Biggar, който е посрещнат с възторжени аплодисменти от публиката

19:02

Това беше много късен и висок хват на Саму Керави на половин пени. Той скочи, за да блокира удара на Halfpenny, но в крайна сметка се блъсна в мъжа от Уелс с рамо в главата. Halfpenny изглежда добре и изглеждаше случайно, тъй като съдията решава да не предприема действия

19:00

Лиъм Уилямс печели притежание след грешка от задната линия на Австралия. Уелс сега е в атака, но Австралия получава любезно отклонение и те го изчистват. Само до Halfpenny, който е сплескан, след като го изрита

18:59

Австралия оттегля Джак Демпси за Нед Ханигън, докато те търсят толкова необходими точки

18:56

НАКАЗАНИЕ! Halfpenny конвертира

Halfpenny конвертира дузпата и Уелс най -накрая има преднина, която може да задържи. Бекът прави поправка за по -ранните си пропуски и Уелс е отпред с десет за игра

18:54

Топката излиза широко, но Австралия се защитава добре. Уелс се втурва напред и печели дузпата на добра позиция. Halfpenny ще рита за постовете от много подобна позиция на тази, от която пропусна през първото полувреме. Голям шанс за Уелс да поведе.

18:53

Наказание за Уелс. Anscombe ще рита за докосване, докато гледат да запазят натиска. Те изглеждат по -склонни да вкарат гол през последните четвърт час

18:51

Австралия иска да изиграе своя изход, но прибягва до удара и това е подреждането на Уелс точно в половината на противниковата половина.

18:51

Крилото на Австралия Израел Фолау (L) се справя с Лиъм Уилямс от Уелс(Изображение: Гети изображения)

18:50

Уелс плува напред, но реферът спира да играе за схватка

18:48

Уелс макар и да открадне притежанието, но го подари направо на Австралия. Лош удар от Елис Дженкинс, който току -що се присъедини към действието. Австралия рита за докосване зад собствената си линия за опит и това е възможност, пропиляна за домакините.

18:47

Тук измина час. Резултатът все още е 3-3. Никоя страна не е успяла да поеме контрола и както изглежда, вие бихте се мъчили да видите откъде ще дойде опит.

18:47

Брада и Лидиат за Уелс. Кори Хил и Елис Дженкинс са включени.

18:45

Уелс кара напред, Джош Адамс е справен. И отново, това е поредното почукване. Владението се връща в Австралия и пинг -понгът между страните продължава.

18:43

Уелс го рита дълго, но Бийл го връща. Гения намира Хупър, но австралийският капитан чука и пак ще бъде топка от Уелс.

18:42

Наказание за Австралия. Това наистина е игра напред -назад. Никой наистина не хваща играта за врата. Не се създават реални шансове. Един опит може да го направи за всяка страна.

18:41

Ники Смит отстъпва място на Уелс като заместник Роб Еванс се присъединява към първия ред

18:40

Австралия сваля и Уелс успява да изчисти терена. Джош Адамс пропуска да се справи, но Уелс се прегрупира зад Хейлет-Пети и след това изтласква наказанието от Австралия. Това ще бъде схватка в полувремето на Австралия - страхотна фаза на игра там за уелсите