Кой канал е финалът на Лига Европа? Man Utd срещу Villarreal TV и подробности за потока на живо

Футбол

Вашият Хороскоп За Утре

Оле Гунар Солскяер има шанса да спечели първия си трофей като мениджър на Манчестър Юнайтед, когато неговата страна се изправя срещу Виляреал във финала на Лига Европа в сряда, 26 май.

Солскяер е опитал успех в клуба, когато е бил шеф на отбора от Резерва преди повече от десетилетие и в Норвегия с Молде, но все още не е вдигнал трофей, откакто пое работата на първия мениджър на отбора на Олд Трафорд през декември 2018 г.

48-годишният футболист всъщност бе развил тревожна тенденция да губи полуфинал като шеф на „Червените дяволи“, докато не доведе страната си до успех над Рома.

Преди победата в първия мач с 6-2 и след това с загубата в реванша с 3-2, Солскяер контролираше излизането на Юнайтед от четири състезания на полуфиналния етап.

Първо дойде полуфинал за Купата на Карабао от най-близките си съперници Манчестър Сити за два крака през 2020 г. и това трябваше да се повтори в същото състезание през този сезон.

Манчестър Юнайтед непрекъснато напредва при Оле Гунар Солскяер

Манчестър Юнайтед непрекъснато напредва при Оле Гунар Солскяер (Изображение: басейн чрез REUTERS)

Междувременно Юнайтед загуби полуфинала за ФА Къп 2020 от Челси с 3: 1 и беше нокаутиран от Лига Европа месец по-късно от Севиля след поражение с 2: 1.

Но категоричната победа на Юнайтед с 8-5 над Рома по-рано този месец означава, че Солскяер има шанса да спечели първия си трофей като бос на Ман Юнайтед.

На пътя им застава отбор от Виляреал, управляван от бившия старши треньор на Арсенал Унай Емери.

Виляреал завърши сезона на Ла Лига на седмо място, с 19 точки от класирането в Шампионската лига.

Но финалът на Лига Европа дава шанс на Жълтата подводница да се класира за Шампионската лига, ако спечели.

Те запазиха своето място в забележителното събитие на стадион Гданск в Полша с победа с 2: 1 в първия мач над Арсенал, като реваншът бележи без гол.

Унай Емери води Виляреал до финала на Лига Европа след разочарованието от уволнението от Арсенал (Изображение: REUTERS/Пабло Морано)

В колко часа е Ман Юнайтед срещу Виляреал?

Стартът в мача между Ман Юнайтед и Виляреал е в 20:00 ч. Британско време или 21:00 ч. CEST.

Това е третият път, в който финалът на Лига Европа ще дойде само няколко дни преди финала на Шампионската лига, който тази година се оспорва от други два английски отбора, Челси и Манчестър Сити.

екипи на ливърпул 2018/19

Трябва да присъстват 9500 привърженици, като по 2000 от всеки клуб и още 2000 са налични чрез обща продажба от уебсайта на УЕФА.

Подробности за телевизията и потока на живо

За тези от вас, които не могат да присъстват на мача в Полша, ще можете да гледате финала на редица платформи на BT Sport.

Въпреки това, за разлика от предишните кръгове, финалите в Лига Европа и Шампионска лига ще бъдат достъпни безплатно, без абонамент.

Прякото отразяване на финала на Лига Европа на BT Sport ще започне в 18,30 ч. По BT Sport 2 HD и BT Sport Ultimate.

То ще бъде домакин на Джейк Хъмфри и ще включва учени Рио Фердинанд, Оуен Харгрийвс, Пол Скоулс, Роби Савидж и коментатор Иън Дарк.

И двата финала ще бъдат достъпни и на btsport.com/final, в канала на BT Sport YouTube и приложението BT Sport. Това означава, че зрителите също могат да гледат мачовете на своите PlayStation, Xbox, смарт телевизори Samsung и Amazon Fire, както и на канал 532 на Virgin.

В приложението BT Sport също има услуга, наречена „Гледайте заедно“, която позволява на зрителите да имат разделен екран, където да могат да говорят с приятели, докато все още предават каналите на BT Sport.